Novinky O nás Mačky Kocúri Mačiatka Odchovy Galéria
 
 
Kniha návštev    Kontakt    Linky    


 
26.06.2015 – Hľadáme rodinky pre dve mačičky z vrhu S
  Z nášho posledného vrhu hľadáme rodinky pre dve mačičky – čokoládovú point slečinku Sushi a dievčatko v ojedinelom sfarbení čokotabby point s bielou, našu veselú a hravú nezbednicu Sunshine.
Dievčatá budú k odberu o tri týždne, teda v druhej polovici júla.

Po zvážení našich ďalších chovateľských plánov sme sa rozhodli niekoľko z našich mačičiek kastrovať a hľadáme im nové rodinky. V prípade záujmu o rok-dva starú mačičku či kocúrika z nášho chovu nás neváhajte kontaktovať. V prípade, že o niekoho z nich prejaví záujem tá správna rodinka, môžu sa presťahovať za minimálne náklady (kastračný poplatok). Viac informácii radi poskytneme mailom.
 
26.11.2014 – Máme mačiatka k odberu
  Z našich tohtoročných mačiatok ešte milujúce rodinky hľadáme pre prítulné a uvrnené mačičky a kocúrikov. Z vrhu M už máme voľnú len seal point mačičku My Miracle. Miri, ako ju doma voláme je malý zvedavec, ktorý pomáha pri každej činnosti. Je to milá a prítulná mačička.

 
  Z vrhu N rodinky ešte stále nemajú kocúrikovia Neo a Nemo. Obaja miláčikovia sú neskutočne uvrnení a prítulní. Majú veľmi peknú a mohutnú stavbu tela, v dospelosti z nich budú „Páni Kocúri“.

 
  Mačička Poppy Pie a kocúrik Patrick z vrhu P takisto ešte tie svoje správne rodinky zatiaľ nenašli. V prípade, žeby ste vo Vašej rodine radi privítali uvrneného spoločníka, neváhajte nás kontaktovať.

 
  Ihneď k odberu máme aj tri lila point mačiatka z vrhu Q – dvoch kocúrikov Quida a Quincyho a jednu mačičku Quellu. S mačiatkami Q sme sa v sobotu 22.11.2014 zúčastnili MVM mačiek v Nitre. Mačiatka sa na výstave veľmi páčili, nakoľko sú typové a s úžasnými kontaktnými povahami. Vrh bol posúdený ako vyrovaný, Quincy dokonca získal BIV. Pre všetky tri mačiatka hľadáme milujúce rodinky.

 
  Posledným kocúrikom, pre ktorého sme ešte nenašli vhodnú rodinku je Rufus. Je to čoko point kocúrik.

 
 
29.09.2014 – Máme voľné mačiatka, vrh N a M
  V prípade záujmu nás kontaktujte e-mailom alebo telefonicky, 0911 480 731.

 
 
24.11.2013 – Máme voľné mačiatka!!!!
  Čas tak neskutočne rýchlo uteká, a najmä vtedy, keď sú v dome mačiatka. A tento rok ich u nás bolo naozaj viac ako zvyčajne. Zopár našich mačiatok na svoje rodinky ešte čaká.
Z vrhu I je ešte voľná princeznička s čokoládovým noštekom - Isabellka. Je kompletne naočkovaná a začipovaná. Do nového milujúceho domova sa môže presťahovať okamžite. Je to mačička s krásnym hustým a hebkým kožúškom, a milou nekonfliktnou povahou. Je veľmi príjemnou spoločníčkou.
  21.08.2013 sa Genie a Henrichovi narodili 4 prekrásned mačiatka – náš vrh J. Z dvoch čokoládových chlapcov a dvoch lilavých dievčatiek svoje rodinky ešte nemá mačička July a kocúrik Joe, ktorým rodinky ešte hľadáme. K odberu budú už v priebehu nasleudjúceho víkendu. Obaja sú veľmi zvedaví, hraví a svojou nebojácnou povahou určite vhodní aj do rodinky s deťmi.
  A nakoniec z našich najmladších odchovancov, z nášho vrhu K, ktorí majú práve 8 týždnov, rodinky hľadáme pre 3 kocúrikov , ktorým sme dali mená Kansas, Kodak a Kryštof. Kansas a Kodak sú chlapci v sfarbení čoko tabby point a Kryštof je lilavý point. Chlapci budú k odberu víkend pred Vianocami. Do ich čokoládovej sestričky Katie, ktorá sa narodila ako posledná a veľmi maličká sme sa zaľúbili, tá s nami zostane, s tou sa jednoducho nevieme rozlúčiť.

 
17.06.2013 – I –mačiatka už majú 6 týždňov
  ..a sú z nich poriadni šibali. Celý deň strávia naháňačkami a spánkom. Sú to veľkí bádatelia, nič neunikne ich skúmavým noštekom a nezbedným labkám, či zúbkom. Schuti už papkajú mäsko, konzervičky aj granulky a vzorne používajú záchodík.
Sú to nesmierne šikovné mačiatka.

 
10.06.2013 – Pre Huga a Hope hľadáme milujúce rodinky
  Čas utiekol ako voda a z našich H bábatiek sú už teenageri pripravení na odchod do nových rodiniek. Harry už má svoj kufrík zbalený a cez víkend sa od nás odsťahuje. Happy s nami zostáva a pre Huga a Hope tie správne rodinky, kde ich budú milovať a rozmaznávať ešte hľadáme.

 
10.05.2013 – Juhuuuuuu, I mačiatka sú na svete!
  Naša krásna okatá maminka Umka nám podarovala 4 nádherné mačiatka - 2 dievčatká a 2 chlapčekov. Bábatká sa majú k svetu, pekne rastú a priberajú na váhe.
 
 
02.05.2013 – Netrpezlivo očakávame narodenie vrhu I
  Umkine brušenko sa už pomaličky zaguľacuje, a my sa pripravujeme na príchod ďalších detičiek.
 
02.05.2013 – Chilli má novú rodinku
  S potešením oznamujeme, že náš Chilli našiel milujúcu rodinku. Všetkým, ktorí nám ju pomáhali hľadať týmto veľmi ďakujeme. Takisto ďakujeme novej Chillinkovej majiteľke Denise.
 
29.04.2013 – Mačiatka H už majú 6 týždňov
  Čas tak neskutočne letí a naše 4 detičky nám rastú ako z vody. Už majú 6 týždňov, dokážu samé papať všetko čo sa im ponúkne a bezchybne používajú záchodík. Labky ich už celkom poslúchajú, a ani sa nenazdáme budú sa nám naháňať po dome ako malí draci. V tomto veku sú tak neskutočne rozkošní. Jedno z dievčat zostáva plánovane s nami ako posila nášho chovu. Nakoľko sú obe dievčatká veľmi pekné, je ťažké sa rozhodnúť. Pre našich chlapcov a jedno dievčatko hľadáme milujúce rodinky. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

 
08.04.2013 - Máme mačiatka!
  Vo štvrtok 21.03.2013 naša Diamond priviedla na svet 5 prekrásnych mačiatok. Máme dvoch čokoládkových chlapčekov a modré a seal dievčatko. Lilavé dievčatko nás bohužiaľ pár dní po narodení opustilo. Ostatné mačiatka a ich maminka sú ale v poriadku. Diamond je starostlivá maminka a miminká pekne rastú a priberajú.

Zdá sa, že krytie Umay a Barabasa bolo úspešné. Narodenie mačiatok očakávame začiatkom mája.
 
21.03.2013 - Kocúrik z nášho odchovu CHILLI PEPPER hľadá novú rodinku!!!!!!
  Má 2,5 roka, je kastrovaný, farby čoko tabby point, prítulný, milučký, mohutný, zvyknutý na deti. Jeho majiteľka sa ho, žiaľ musí z rodinných dôvodov vzdať a tak mu hľadáme nový láskyplný domov! Len do tých najlepších rúk!!!!
 
21.02.2013 - ...a noviniek je neúrekom....
  Po dlhšej dobe sa dostávame k aktualizácii našich v poslednom čase trošku zanedbávaných stránok. Koniec minulého roka bol trošku hektický, nakoľko nám postupne z domu odchádzali jedno po druhom naše odchované mačiatka. Skvelé rodinky sa nakoniec našli aj pre našich odrastených chlapcov z vrhu F - Finna a Ferrisa. Krátko pred Vianocami si aj pre Graffiti priletela jej nová majiteľka Mette z Dánska, kde bude naša pusinka pôsobiť ako chovná mačička. Stihli sme aj rozlúčkové foto u nás doma.

Z vrhu G sme si aj my doma nechali jednu slečnu – Genie in the bottle, ktorá posilní naše rady. Čoskoro pre ňu na našom webe pribudne jej osobná stránka.
Z vrhu G teda zostáva naďalej v chove pôsobiť Graffiti Inspiration a Genie in the bottle.


S našim prvým odchovancom, ktorého sme si ponechali – Genie- sme sa už boli pochváliť aj na prvej výstave. Pre jej debut sme si vybrali februárovú výstavu vo Viničnom, kde sme okrem Genie predstavili aj Umay a Ameliu, ktoré sa po jej absolvovaní pýšia krásnymi posudkami a boli týmto uchovnené. Umay posudzovala p. Květa Mahelková, ktorá jej udelila prvý CAC, nakoľko Umka už súťažila v otvorenej triede. Ameliu posudzovala p. Grazyna L. Malaga, ktorá Melinku vychválila pre jej sladký výraz cukrovej bábiky a pre nádhernú farbu očí. Keďže je Melinka dlhosrstá, čo je vo FIFE zatiaľ pre toto plemeno neuznané, dostala len 1, nakoľko na tituly nemá nárok. Týmto sa jej výstavná kariéra vo FIFE s najväčšou pravdepodobnosťou skončila. Genie posudzoval p. Eric Reijers, od ktorého dostala EX1, ktorý ju nominoval aj do BIS, čo nás nesmierne potešilo. Na našu princezničku môžeme byť právom hrdí.

Začiatkom roka sme si naplánovali dva vrhy – Umay + Barabas a Amelia + Barabas. Napriek všetkým našim plánom má aj tak nakoniec posledné slovo príroda. A tak koncom marca očakávame najskôr narodenie mačiatok zo spojenia Diamond + Henrich. Na tieto mačiatka sa veľmi tešíme, nakoľko dúfame, že sa konečne dočkáme aj mačacej slečny a nielen samých kocúrikov, ako tomu bolo doposiaľ v jej predošlých dvoch vrhoch. To, či sa podarilo krytie Umay + Barabas sa dozvieme o pár týžňov.

Podarili sa nám aj pekné zábery našich miláčikov, ktoré sme pridali aj do ich galérií. 
22.12.2012 - Šťastné a veselé Vianoce!!!
 
 
05.11.2012 - Hľadáme rodinky pre kocúrikov z vrhu F – Finna a Ferrisa
  Ešte atále hľadáme tie správne rodinky pre kocúrikov Finna a Ferrisa, v ktorých ich budú milovať a rozmaznávať. Na priložených fotkách je Finn, foto Ferrisa doplníme čoskoro.

 
04.11.2012 - Mačiatka G
  Drobci už majú za sebou aj druhé očkovanie a čipovanie. Pomaly im balíme výbavičky na odchod do nových rodiniek. Rozhodli sme sa, že Genie s nami zostáva ako náš prvý odchov a posilní naše rady. Stihli sme sa trošku aj pofotiť, aktuálne foto prikladáme.Pri fotení mačiatok sa nádherne pred objektívom prezentovala aj „herečka“ Umay, ktorá nám každým dňom viac a viac krásnie.

 
30.10.2012 - HCM sken
  Dnes podstúpili 3 z našich chovných mačiek vyšetrenie u MvDr. Fica (klinika Euvet v Bratislave) vyšetrenie srdca. Henrich, Elli a aj Diamond sú HCM negatívni.
 
15.10.2012 - Mačiatka G majú 8 týždňov....
  ....a vyzerá to tak, že každé už má svoj nový domov, v ktorom už netrpezlivo čakajú a pripravujú sa na jeho príchod. Zoskvelých nových rodiniek sa samozrejme tešíme aj my.
Drobci tento týždeň absolvovali druhé odčervenie a čaká ich prvé očkovanie. Prinášame aktuálne fotky.Figaro a Fabio sú už v nových domovoch
Okrem Figara sa nám do nového domovu cez víkedn odsťahoval aj Fabio. Chlapci sú uvrnení a vymojkaní a tak dúfame, že budú novým rodinkám robiť veľkú radosť. Fabinko nám zostane nablízku, nepresťahoval sa príliš ďaleko aFigaro robí radosť svojej novej paničke v Rakúsku.
Rodinky ešte hľadajú dvaja naši fešáci – Finn a Ferris.
 
08.10.2012 - hľadáme domovy...
  Ešte stále hľadáme skvelé nové rodinky pre našich F kocúrikov – Finna, Fabia a Ferrisa. Chlapci sú nádhernými predstaviteľmi svojho plemena, veľmi dobre stavaní, s fantastickou prítulnou povahou, a k okamžitému doberu. Náš Figaro do svojho nového domova odcestuje cez víkend.
Z vrhu G už máme voľného len nádherného okatého kocúrika Googla, na všetky ostatné mačiatka už ich rodinky čakajú. Do Galérie vrhu G boli pridané aktuálne fotky.

 
01.10.2012 - vrh G – 6 týždňov
  Bubáčikovia sú za o týždeň starší a šikovnejší. Labky ich už poslúchajú na jednotku, spapajú všetko čo sa im naservíruje a roztopašným hrám nie je konca kraja. V galérii nájdete aktuálne fotky.
 

 
24.09.2012 - Vrh G už má 5 týždňov
  Naše lilavé pusinky už majú 5 týždňov. Naučili sa už používať záchodík, papkať hovädzie mäsko a majú za sebou aj prvé odčervenie. Sú zvedaví a hraví a je ich teda všade plno.


 
10.09.2012 - Kocúrikovia z vrhu F hľadajú milujúce rodinky!!
  Pre našich chlapcov z vrhu F hľadáme rodinky, kde by žili ako rozmaznávaní miláčikovia. Ak túžite po uvrnenom, prítulnom a mohutnom kocúrikovi s prenádhernými modrými očkami, neváhajte nás kontaktovať.

 
05.09.2012 - Tešíme sa z miminiek!!!!
  15.08.2012 popoludní naša Elli priviedla na svet vrh G – máme 4 mačičky a jedného kocúrika. Hrdým oteckom je po prvý krát náš Barabas. Drobčekovia už majú tri týždne, takže už vieme aj ich farby – máme 2 lila point dievčatká, 2 lila tabby point dievčatká a chlapček je lila point. Maminka sa o ne stará príkladne, detičky rastú ako z vody. Prinášame prvé fotky.

 
03.09.2012 - Máme nové posily
  Naše rady rozšírili dve nádherné slečinky zo spriatelenej chovateľskej stanice Bell Arden. Umay Bell Arden je nááááádherná, teraz už viac ako 6-mesačná mačička, ktorá je splnením sna každého chovateľa o mačičke. Okrem toho, že je krásna v type, má skvelú farbu (seal point), má snáď tie najväčšie kukadlá aké som u mačičky videla, chvostík má ako veverička, a tá povaha! – neskutočná mazlinka to je! Amelia Bell Arden je pre nás zas „niečo“ z úplne iného súdka. Napriek tomu, že chováme britské krátkosrsté mačičky, túžili sme raz mať aj jednu dlhosrstku. Amélia je modrá point mačička s bielou. Napriek tomu, že to nie je zatiaľ vo FIFE neuznané plemeno a dokonca aj neuznaná farba, dúfame, že sa to v dohľadnom čase zmení. Melinka je pravá princeznička, ktorá sa rada češe, hladká a veľmi rada vylihuje v pelieškoch – asi ako jediná mačička u nás doma:). Osobné stránky mačičiek pribudnú čoskoro.
Aďke sa chceme týmto veľmi pekne poďakovať, že nám babuľky zverila.
 
16.07.2012 - Mačiatka F už majú 12 týždňov....
  ...a Filippo a Ferrero už robia radosť v novejrodinke, kde sa na nich tešili ešte skôr ako sa narodili. Domov ešte stále hľadáme pre troch liláčikov Finna, Figara a Fabia a pre naše modré zlatíčko Ferrisa. Naši kocúrikovia sú riadne naočkovaní, vymazlení a sú z nich úžasní spoločníci. Sú už pripravení na odchod do nových rodiniek, kde ich budú milovať a rozmaznávať. Prinášame akutálne fotky.Máme dve úúúžasné novinky. Jednou z nich je, že sa o pár dní sa naša mačacia rodinka rozrastie o dve nádherné mačacie slečinky, ktoré sa k nám presťahujú zo spriatelenej chovateľskej stanice. Veľmi sa na ne tešíme a dúfame, že sa zas o kúsok posunieme v našom chovateľskom snažení.

Okrem týchto prírastkov nás o pár týždňov čakajú ďalšie, tentokrát vlastné. A to je naša druhá úžasná novinka. Náš mladý kocúrik Barabas sa pochlapil a ak sa nič nečakaná neudeje, tak nám Elli v polovici augusta podaruje jeho mačiatka.

 
18.06.2012 - ... tak dnes je noviniek neúrekom...
  Prvá a veľmi dôležitá udalosť spojená práve s dnešným dátumom je tá, že náš milovaný kocúrik Henrich dnes slávi svoje 4. narodeniny. Prajeme mu pevné zdravíčko, aby s nami pobudol ešte veľmi dlho, o spokojný kocúrí život sa mu aj naďalej budeme starať my :)

Ďalšou úúúžasnou novinkou je, že v sobotu do novej rodinky odcestoval Edison. Ono je asi skutočne pravda to, že pre každú mačku tá správna rodinka existuje. Som presvedčená o tom, že Edison tak dlho čakal práve na túto. Náš miláčik býva s Petrou a jej manželom vo Viedni. Podľa správ, ktoré mi Petra píše je kocúrik ešte vystresovaný, ale pekne papá, nechá sa hladkať a samozrejme si pri tom pradie a už aj kde-tu sa trošku pohrá. Petre a Edisonovi prajeme spolu veľa radosti. Petra mi síce prisľúbila, že mi bude posielať fotky ako Edík rastie, ja ho však poznám a viem, že on veru fotografovi pózovať nebude.
Tretia novinka je, že sme sa boli v nedeľu s Barabasom ukázať na MVM vo Viničnom, kde od pána posudzovateľa Erica Reijersa Bari v otvorenej triede vo veku 10 a pol mesiaca dostal svoj prvý CAC a bol aj vo výbere do nominácie do BIS.


No a už sa stalo tradíciou, že po víkende pribúdajú aktuálne fotky mačiatok. Nezabudli sme na ne ani tentokrát a prikladáme fotky našich F-drobcov. Majú za sebou druhé odčervenie a tento týždeň ich čaká prvé očkovanie. Sú to veľmi milé a hravé mačiatka, a hľadáme pre ne super nové rodinkyJ. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.
 
11.06.2012 - ...a máme 7 týždňov
  Ďalší týždeň ubehol ako voda a naše chlapčiatka sú zas o týždeň staršie a šikovnejšie. Hľadáme pre ne milujúce rodinky.

 
05.06.2012 - 6 týždňov mačiatok F
  Od našej poslednej aktualizácie ubehli už dva týždne a drobci sa za ten čas neskutočne zmenili. Už sú z nich „veľké“ mačiatka, ktoré spapajú všetko čo nespapá ich, lietajú ako šarkany a používanie záchodíka a škrabadla považujú za samozrejmosť. Medzičasom prebehlo aj ich prvé odčervenie, ktoré všetci zvládli bez problémov. Rastú nám z nich naozaj nádherní kocúrikovia, však posúďte sami.


 
21.05.2012 - F-ká majú 4 týždne
  Naše mačiatka už naplno zistili načo tie malé nožičky majú a je ich tým pádom všade plno. Tento týždeň už začnú ochutnávať nové chute a dostanú aj prvý záchodík.

 
14.05.2012 - Drobci z vrhu F majú 3 týždne
  ...a už pomaličky objavujú na čo im slúžia nožičky. Krôčiky sú síce ešte roztrasené, ale pri usilovnom tréningu sa ani nenazdáme a budú nám lietať po dome ako šarkany. Prinášame aktuálne fotky.

 
07.05.2012 - Vrh F je na svete!
  21.4.2012 sa v skorých ranných hodinách narodil náš vrh F. Hrdými rodičmi sú Blue Generations Diamond Dust a Henrich von Hunady. Máme 6 krásnych chlapčekov a vyzerá to tak, že sú vo všetkých možných farbách od lilavej po sealovú. Mačiatkam sa darí dobre, rastú a priberajú a z Diamond je veľmi starostlivá mamina.
 
25.03.2012 - MVM Bratislava
  Na tejto výstave sme boli predstaviť náš prírastok, ktorý sme si priviezli zo Švédska - Barabasa. Posudzovala ho česká pani posudzovateľka Lenka Venclíková, ktorej sa kocúrik veľmi páčil. Okrem toho, že mu napísala posudok plný superlatívov, mu v konkurencii dvoch starších kocúrov prisúdila BIV a nominovala ho aj do BIS, kde nám víťazstvo uniklo len o vlások. Sme na Barabasa veľmi hrdí!

 
17.02.2012 - Hľadáme milujúcu rodinku pre kocúrika Edisona
  Už len jediné mačiatko z nášho posledného vrhu hľadá milujúcu rodinku. Volá sa Edison a je to veľmi spoločenský a „ukecaný“ kocúrik, ktorý s nesmiernou radosťou aportuje myšičky na hranie. Toto malé vrnidielko svoj vrniaci motorček ani na chvílinku nevypne . Je zvyknutý na spoločnosť detí a iných mačičiek. Ak hľadáte nežné a prítulné stvorenie, ktoré Vám bude robiť spoločnosť, neváhajte nás kontaktovať.
 
13.02.2012 - Barabas – zopár prvých fotiek u nás doma
  Náš nový kocúrik Barabas sa u nás veľmi rýchlo zabýval. Čo nás nesmierne teší je fakt, že okrem mačiatka so skvelým rodokmeňom a nádherným zovňajškom sme v ňom získali aj úžasného maznáčika s veľmi prítulnou a nekonfliktnou povahou, ktoré sa veľmi rado nechá hladkať a vrní a vrní a vrní....
Do našej mačacej rodinky tak zapadá úplne perfektne. Už máme za sebou aj prvé testy, Barabas má krvnú skupinu A. Prikladáme prvé fotky drobca u nás.
 
10.02.2012 - Rodinka Joy of Life dostala novú posilu
  Pred dvomi týždňami sa naša mačacia rodinka rozrástla o nového člena. Je ním britský kocúrik s lilavými odznakmi menom Pirot Duch Barabas, ktorého sme si priviezli zo Švédska. Osobnú stránku Barabasa si môžete pozrieť v sekcii Naše mačky.


Moja vďaka patrí Zuzke Huňadyovej, že bola ochotná si so mnou spraviť výlet do Goteborghu a chovateľke môjho Barabasa, pani Maud Dickson, že mi tohoto malého „brblíka“ zverila.
 
23.01.2012 - Ellington našiel rodinku
  V sobotu si pre Ellingtona pricestoval manželský pár Anja a Jo z Belgicka. Aby sme im troška skrátili ich ďalekú cestu k nám, išli sme im naproti a dali sme si stretnutie v Prahe. Tam sme chvíľu posedeli na kávičke, vybavili formality a Anja a Jo sa spolu s Ellingtonom vydali na cestu naspäť do mestečka Lier, kde náš Ellington od soboty večera býva. Podľa Anjiných správ sa miláčik má fajn, je uvrnený a pohodový. Prikladáme spoločnú fotku Ellingtona a jeho novej maminky Anje.

A aby sme nezabudli, máme aj zopár posledných fotiek Ellingtona u nás doma, tie prikladáme tiež.

Aj od majiteľky Dantíka sme dostali nové fotky, aby sme mohli sledovať ako rýchlo a dobre kocúrik rastie. Daniela, ďakujem za fotky aj za tvoju príkladnú starostlivosť o Dantíka.

Pre nášho posledného kocúrika, ktorý nám ešte zostal doma novú rodinku zatiaľ hľadáme.
Edison je neskutočne milý a prítulný kocúrik. Svojím skvelým vzhľadom a úžasnou povahou si nás omotal okolo pacinky veľmi silno, že bude veľmi ťažké sa s ním rozlúčiť. Pre toto výnimočné mačiatko musíme nájsť aj rovnako výnimočnú rodinku, kde ho budú milovať a rozmaznávať aspoň tak, ako to robíme my u nás doma.
 
13.01.2012 - A opäť aktualizujeme...
  Po vianočných sviatkoch a celom tom zhone je konečne čas na novú aktualizáciu. A je toho naozaj neúrekom, čo s au nás udialo. Víkend pred Vianocami do nových rodiniek odišli naše čokoládkové E-čka Edík a Ebony.
Edíček cestoval s Radkou a jej manželom do Opavy, kde naňho čakali jeho noví mačací kamaráti kocúrikovia Juli a Oli. Podľa správ od Radky drobec do mačacej smečky zapadol vynikajúco, a už po týždni sa v novej rodinke cítil ako doma. Náš Edíček je v novej rodinke od prvej sekundy rozmaznávaným a milovaným miláčikom, za čo jeho novým majiteľom veľmi pekne ďakujeme. Prikladáme fotky Edwarda už v jeho novom domove.


Naša jediná slečinka Ebony odcestovala spolu s jej novou majiteľkou Grete do rakúskeho mestečka St. Michael v Rakúsku, kde bude ako chovná mačička pôsobiť v malej chovnej stanici vom Strembachtal. Podľa posledných správ sa Ebony v novom domove rýchlo udomácnila a s kocúrikom Dustym už je veľká kamarátka.
No a v piatok tesne pred Vianocami si nová rodinka prišla vyzdvihnúť aj naše milované mačiatko z vrhu D, jedináčika Dantíka. Lúčenie bolo veľmi ťažké, ale vybrali sme mu neskutočne milých a príjemných nových majiteľov, takže s týmto pocitom to šlo o trošku ľahšie :) Dante sa nám presťahoval do mestečka Müllendorf v Rakúsku. Po prvej noci, ktorú preplakal za svojou maminkou si drobec rýchlo na nový domov a nových „rodičov“ zvykol a už si kraľuje vo svojom kráľovstve. Prikladáme nové fotky od jeho majiteľky Daniely.


Lúčenie s odchovanými mačiatkami je vždy ťažké. Nám našťastie neodišli všetky naraz, doma nám ešte zostali naši dvaja lilaví fešáci Edison a Ellington, takže je u nás ešte stále veselo. Ellington do nového domova odíde už budúci víkend a pre Edisona milujúcu rodinku stále hľadáme. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.
 
21.12.2011 - Veselé Vianoce praje chovateľská stanica Joy of Life
 
 
09.12.2011 - Mali sme návštevu...
  Včera sme mali ohromne milú návštevu, ktorá sa na prvý pohľad zamilovala do nášho Dantíka. A ako sa zdá, aj oni padli Dantemu do oka. Rozhodli sme sa preto (hoci s ťažkým srdcom), že sa naše malé sladké „D“ tesne pred Vianocami môže presťahovať do svojej novej rodinky.
 
05.12.2011 - E-mačiatka, 11. týždeň
  Niektorí z našich miláčikov už sú jednou labkou na odchode do svojho nového domova: na nášho Edíčka čakajú v Čechách okrem jeho nových dvojnožcov aj dvaja mačací štvornožci, a na Ebony sa tešia v Rakúsku. Pre našich „liláčikov“ Edisona a Ellingtona milujúce rodinky ešte hľadáme. V galérii mačiatkam pribudli nové fotky.
 
28.11.2011 - 9. a 10. Týždeň mačiatok E a 12. a 13. týždeň kocúrika D
  Minulý týždeň sme nestihli aktualizovať stránky, ale samozrejme, neodpustili sme si nespraviť fotky našich malých miláčikov. Pre Dantíka ešte stále hľadáme milujúcu rodinku, kde bude tento pokladík rozmaznávaným a zbožňovaným domácim maznáčikom.
Mačiatka E už taktiež budú o 2-3 týždne, teda tesne pred Vianocami k odberu. Voľné máme zatiaľ ešte dve mačiatka.
Aktuálne fotky nájdete v sekcii mačiatka.
 
27.11.2011 - MVM Nitra
  V čase, keď máme doma brezivú mačičku, alebo úplne malinkaté mačiatka, výstav sa pre istotu nezúčastňujeme. Naše mačiatka však postupne odrastajú a momentálne doma žiadnu budúcu matku nemáme, a tak sme využili príležitosť a zúčastnili sme sa výstavy v Nitre. Prihlásili sme Henricha a jeho syna Danteho. To, že Henry nebol vo vynikajúcej kondícii sa nám nakoniec, žiaľ, vypomstilo a naša pýcha dostala od chorvátskej posudzovateľky, pani Vesny Rižnar-Rešetic známku V2, čo nás neskutočne zamrzelo. Avšak, pre budúcnosť sme sa z toho poučili.
Čo nás však nesmierne potešilo bol úspech, ktorý zožal náš Dantík. Vo veku svojich 13-tich týždňov súťažil v triede mačiatok 3-6 mesiacov, a predviedol sa skutočne ako profesionál. Dostal známku EX1, BIV, a bol nominovaný do BIS, kde získal 1 hlas z troch. Naozaj veľmi pekný a neočakávaný úspech. Na tejto výstave syn predčil otca, ale tak to má byť, v tom je zmysel chovu.
Okrem hlavnej súťaže prebehla aj špeciálna súťaž britských krátkosrstých mačiek v sfarbení colorpoint. V nej z predstaviteľov tejto farebnej variety najkrajšieho predstaviteľa vyberala pani posudzovateľka z Poľska, pani Grazyna Laskowska-Malaga, ktorá napriek tomu, že ako hlavnú víťazku nakoniec vybrala Avelinku Zuzky Huňadyovej, trvala na špeciálnej cene pre nášho Dantíka, nakoľko jej nedalo neoceniť jeho kvality.
 
15.11.2011 - Máme mačiatko k odberu!!
  Náš čokoládový colourpoint kocúrik Dante je pripravený odísť do novej rodinky. Je komplet naočkovaný, odčervený a slušne vychovaný. Svoj kufrík už má zbalený, čakáme už len na tú správnu rodinku pre nášho rozmaznaného jedináčika.
 
13.11.2011 - Drobci E majú 8 týždňov
  ..a sú to malé šidielka. Na škrabadle vyliezajú čo možno najvyššie a sú také rozlietané, že sa nestíhajú ani poriadne napapať. Ale sú to aj neskutočné zlatíčka a je zaujímavé, akú má každé úplne odlišnú povahu. Edík je najväčší z vrhu a je to neskutočný pohoďák. Papá a vrní a všetko robí s kľudom a rozvahou. Edison je mamičkin najväčší maznáčik a je až neuveriteľná ako sa k nej dokáže túliť a maznať sa s ňou. Ellington je kocúrik s dušou nežnej mačičky. Je to milé a prítulné mačiatko. A Ebony je zas naproti tomu malý uragán, ktorý všetko robí na 200 percent – všade musí byť prvá, všetko musí vyskúšať, zažiť, okúsiť. Akoby mala potrebu poraziť vo všetkom svojich bráškov. Prinášame ich nové fotky.
 
08.11.2011 - Hľadá sa rodinka pre nášho Dantíka !!!!!!
  Z nášho jednináčika nám už vyrástol kocúrik, ktorý už má za sebou aj poslené odčervenie, koncom týždňa ho čaká druhé očkovanie a v priebehu budúceho týždňa by sa mohol odsťahovať k novým majiteľom. Dante je veľmi milý a komunikatívny kocúrik. V prípade záujmu nás preto neváhajte kontaktovať.
 
08.11.2011 - Mačiatka E – 7 týždňov
  Ďalší týždeň s našimi mačiatkami ubehol ako voda. Majú za sebou druhé odčervenie a čaká ich prvé očkovanie. Rastú a vyvíjajú as veľmi pekne, máme z nich ohromnú radosť. Na Edíka už netrpezlivo čaká jeho nová rodinka, pre ostatné mačiatka tie správne rodinky zatiaľ ešte hľadáme.
 
02.11.2011 - Hľadáme domov pre kocúrika Dantíka
  Z drobca nám už vyrástol nezbedník, ktorý sa už o necelé dva týždne môže odsťahovať do nového domova. Čaká ho posledné odčervenie a očkovanie. Ak teda hľadáte milého spoločníka, neváhajte nás kontaktovať. Nezáväzná návšteva je vítaná.
 
02.11.2011 - 6-ty týždeň mačiatok E
  ...a zas sme o týždeň starší. Mačiatka rastú a preto aj papajú všetko čo im naservírujeme. Najviac im ale chutí hovädzinka, no nepohrdnú ani konzervičkami a kde tu si zobnú granulku. Mačací záchodík už používajú ako ťažkí profíci. Celý deň sa u nás nesie v znamení hier a naháňačiek. V tomto veku sú drobci takí rozkošní...
 
24.10.2011 - Mačiatko D má 9 týždňov
  Z nášho Dantíka je už veliký chlapec, ktorý je naučený všetkému, čo má dobre vychovaný kocúrik ovládať a má za sebou prvé očkovanie. Je stále viac a viac podobný svojmu tatkovi Henrichovi.
Pre Danteho hľadáme rodinku, kde ho budú milovať a rozmaznávať. K odberu bude už za tri týždne.
 
 
23.10.2011 - Mačiatka E majú 5 týždňov
  Opäť je za nami ďalší týždeň a mačiatko sú zas o niečo väčšie a šikovnejšie. Majú už za sebou prvé odčervenie a koštovku prvého príkrmu. Pridali sme aktuálne fotky.
 
 
17.10.2011 - 4. Týždeň mačiatok z vrhu E
  A je za nami 4. týždeň od príchodu našich E-čok na svet. Drobci už behajú ako šarkani, hrajú sa, vrnia. Sú to rozkošné malé plyšové hračky s večne nastraženými uškami a chvostíkom vztýčeným ako anténka. Už máme úplne jasné aj ich farby – máme dvoch lilavých kocúrikov- Edisona a Ellingtona, no a Ebony a Edward sú čokoládoví. Pri hrách sme si našli čas aj na pár fotiek, ktoré prikladáme.
 
 
10.10.2011 - Mačiatka z vrhu C oslavujú 1 rok
 
Naše C-čka Charlie, Chilli, Clementina, Camilla a Casper oslavujú prvé narodeniny. Srdečne im gratulujeme!
Za všetkých prikladáme najnovšie fotky Chilliho :)
 
03.10.2011 - Máme nové mačiatka!!!!!
  V sobotu 17.09.2011 nám Eliška porodila 4 prekrásne mačiatka. Máme 3 kocúrikov a jednu mačičku. Bleskurýchlym pôrodom v priebehu pol hodinky prišli na svet najskôr kocúrik Edison, za ním mačička Ebony a nakoniec kocúrik Edward. Po 5-hodinovej pauze, ktorú si Elli po tomto výkone dala prišiel na svet ešte jeden prekrásny kocúrik, ktorého sme nazvali Ellington-po mamičke Elli :)
Na priložených fotkách je naša Elli tesne pred pôrodom a po ňom (teda nie úplne, lebo sme ešte čakali na Ellingtona :) Viac info v sekcii „Mačiatka“, vrh E.
 
26.09.2011 - Dantík nám rastie ako z vody
  Po dlhšom čase aktualizujeme. Náš jedináčik Dante už má 5 týždňov a rastie nám do krásy. Pomaličky objavuje svet, a ako správny jedináčik, nikam sa neponáhľa, veď nemá s kým súperiť. Do jeho fotogalérie v sekcii „mačiatka“ sme pridali fotky ako drobec v priebehu tých pár týždňov čo je na svete rástol. Pár z najaktuálnejších prikladáme aj sem.
 
27.08.2011 - Diamond priviedla na svet svoje prvé mačiatko
  22. augusta popoludní priviedla naša Diamond na svet svoje prvé mačiatko – jedináčika, ktorému sme dali meno Dante. Keďže sa drobec nemusel v maminkinom brušku s nikým deliť o priestor, narástol na poriadneho sloníka. Pri narodení vážil rovných 130 gramov a dnes ako 5-dňový váži krásnych 230 gramov – nečudo, veď má celý mliečny bar len pre seba. Maminka Diamond sa vďaka jeho veľkosti trošku potrápila, kým sa narodil, ale zvládla to na prvorodičku veľmi dobre. Drobec aj jeho mamina sa majú veľmi dobre, prinášame prvé fotky fotené bezprostredne po narodení.
 


Ďalšou novinkou u nás je, že Dante nezostane jedináčikom dlho, už o 3 týždne očakávame narodenie jeho polovičných súrodencov od našej Elišky.

 
23.08.2011 - Naši odchovanci
  Dostali sme fotky Caspera a Clementinky, o ktoré sa jednoducho musíme podeliť. Je až neuveriteľné, ako sa títo dvaja podobajú na svojich rodičov. Nielen farbou, ale aj výzorom, povahou a správaním. Casper presne tak ako jeho tatko najradšej vylihuje natianutý na stole a Clementinka akoby svojej mamine Eliške z oka vypadla.

Do krásy rastie aj naša Camillka. Vo veku 10-tich mesiacov je z nej takáto prekrásna mačacia slečna. V nej sa zas rodičia prekrásne spájajú – stavbu tela a silnú bradu zdedila po tatovi Henrichovi a obrovské kukadlá zas po svojej mamine Elli. A to je presne to, čo som od tohoto spojenia očakávala.
 
09.08.2011 - mačiatka, mačiatka, mačiatka....
  Po dlhšej pauze aktualizujeme :) , a je toho naozaj veľa, čo sa za ten čas udialo.
27. mája sa v CHS von Hunady u mojej kamarátky Zuzky narodili mačiatka. Rodičmi sa stali náš Henriško a Zuzkina mačička Jasmínka. Majú tri prenádherná mačičky Leontynku, Lale a Lolitku a kocúrika Lucasa.

Mačiatka našej Baby Elli vo Francúzsku sú už tiež šťastne na svete. Narodili sa 17.júna, je ich 6 a sú až na jedného kocúrika všetky dlhosrsté.No a v nedeľu priviedla na svet svoje detičky aj naša Bellinka vo Švajčiarsku. Má ich 7. Pôrod zvládla bezproblémovo na jednotku a je z nej veľmi dobrá mamina.

Zo všetkých mačiatok máme ohromnú radosť.

Ozvala sa nám aj majiteľka nášho odchovanca Bilba. Miláčik sa má ako kráľ a rastie z neho malý sloník:)
Prikladáme aktuálne fotky.


No a to najlepšie si nechávam na záver :) Ak všetko pôjde dobre a nevyskytnú sa komplikácie, tak nám naša Diamond o dva týždne porodí svoje prvé mačiatka. Oteckom mačiatok je náš Henrich. Bruško nastávajúcej maminky rastie veľmi pomaly, takže neočakávame príliš štedrú nádielku, čo sa týka počtu. Ale nechajme sa prekvapiť, ešte nás čakajú posledné dva týždne. Hlavné je, že zatiaľ všetko prebieha „hladko“ :)
 
18.05.2011 - Mačiatka C – Casper, Clementina a Chilli
  Vždy veľmi potešia správičky o našich mačiatkach v ich nových domovoch. O fotkách ani nehovoriac. Prišli mi správy a fotky od majiteľky Caspera a Clementiny. Obaja vedú spokojný a kľudný život a vyzerajú ohromne spokojne. Aj s majiteľkou Chilliho sme v kontakte, vďaka čomu viem, ako drobec rastie a prospieva. U svojej rodinky sa má ako v bavlnke, fotky Chilliho sú úžasné :)

 
17.05.2011 - Naše odchovankyne z vrhu B - Bella a Baby Elli
  Náš odchov Bella Bellisima je vo veku 1 rok medzinárodný šampión. Srdečne jej k úspešnej výstavnej kariére gratulujeme, rovnako ako aj jej majiteľke Sandre. Momentálne má Belinka výstavnú pauzu, pretože teraz sú ju čakajú materské povinnosti. Jej sestrička Baby Elli sa stane už o mesiac matkou svojich prvých detičiek, ktorých príchod netrpezlivo očakávame. Podľa správ jej majiteľky má Baby Elli bruško akoby v ňom mala celé futbalové mužstvo, tak je naša netrpezlivosť o to väčšia.
 
17.05.2011 - Máme výsledky testov Diamond!
  Konečne dorazili z Austrálie výsledky testov našej Diamond. Slečinka je PKD negatívna a má krvnú skupinu A s vlohou pre B.
 
07-08.05.2011 - MVK Brno
  Naša skvelá Diamond Dust získala na medzinárodnej výstave mačiek v Brne po oba dni CAC. Prezentovala sa pekne a veľmi sa páčila. V sobotu ju posudzovala fínska posudzovateľka Mira Fonsén a v nedeľu Gianfranco Mantovani z Talianska, ktorý z nej bol nadšený.
 
18.04.2011 - Radostná novinka
  Máme super radostnú správu. Koncom mája sa náš Henrich opäť stane otcom. Šťastnou maminkou ich spoločných mačiatok bude britská colorpoint čokoládová kresbová bicolor mačička Zuzky Huňadyovej - Jasminka von Hunady. Jasminka a Henrich tvoria prekrásny pár, už sa so Zuzkou neviem dočkať ich mačiatok :) 
 
11.04.2011 - Bella Belissima, Joy of Life
  Naše mačiatka z vrhu B onedlho oslávia svoje prvé narodeniny. Prinášame aktuálne fotky našej Beliny. Vyrástla z nej skutočne nádherná mačička, ktorá je úspešná aj na výstavách. Vo veku necelého jedného roku už dosiahla titul Champion.

 
07.04.2011 - Camilla Cara Mia, Joy of Life
  Prinášame prekrásne nové fotky mačiatka z nášho vrhu C – Camilky, za ktoré ďakujeme jej majiteľke Elene. Rovnako ďakujeme za správičky o našej princeznej, podľa ktorých sa má veľmi dobre, s mačičkou Violettou tvorí nerozlučnú dvojicu a mačiatkam je dobrou parťáčkou pri hrách.

 

 
07.04.2011 - TICA výstava Eisenstadt
  V sobotu sme sa zúčastnili našej prvej TICA výstavy v rakúskom Esenstadte. Naša výprava pozostávala z mojej maličkosti s Diamond Dust, Zuzky Hunadyovej s Harmony a Aďky Kopiovej s Whiskym a malou Kiwi Kai.
Výstava bola pre nás všetkých nadmieru úspešná. Sama som bola milo prekvapená, že Diamond, hoci má len 9 mesiacov, tak úžasne obstála v konkurencii dospelých kocúrov a hneď na svojej prvej TICA výstave dosiahla titul Champion. Som na ňu nesmierne hrdá, rovnako ako Nicole, od ktorej Diamond mám.

Hodnotenie Diamond Dust:
7x Best of Colour
6x Best of Division
1x Best of Breed
2x 2nd Best of Breed
1x 4th best SH cat

 
10.03.2011 - Novinky z Ruska
  O tom, že sa má naša princeznička Camillka naozaj dobre svedčia veľmi pekné správy, ktoré z Moskvy dostávam od jej majiteľky, a o tom, že slečinka rastie do krásy zas jej úžasné fotky, ktoré k svojim správam prikladá.


 
16.02.2011 - Aj Camillka je už šťastne vo svojom novom domove
  V nedeľu večer sme sa rozlúčili s naším posledným mačiatkom, ktoré nám zostalo doma, s Camillkou. Nakoľko bola u nás veľmi obľúbeným mačiatkom, a istý čas sme zvažovali, či ju nenechať doma, lúčili sme sa s ňou len veľmi ťažko. Nakoniec sme sa rozhodli, že bude pôsobiť ako chovná mačička u Elenky Šimakovej v ďalekej Moskve (CH Precious Plush Dream, RU). Veríme, že naša Camilla bude obohatením pre jej chov a že s jej pomocou posunie svoje chovateľské plány zas o kúsok bližšie k ich naplneniu. Elenka, prajeme ti veľa, veľa radosti s Camillkou, nech v nej máš príjemného a milého spoločníka. Camillka, tebe želáme dlhý a krásny život, v ktorom budeš mať vždy postarané o plnú misku, láskyplné pohladenie a milé slovo. Prikladáme zopár posledných fotiek u nás doma, a už teraz sa tešíme na fotky a správičky z jej nového domova.
 
08.02.2011 - Výstava mačiek Viničné
  Cez víkend 5.-6.2.2011 sme sa zúčastnili našej prvej výstavy v tomto roku. Henricha sme prihlásili na obidva dni, aby sme sa bližšie priblížili titulu Grandinteršampión, Diamond sme so sebou vzali len na sobotu, keďže súťaží zatiaľ v triede mačiatok vo veku 6-9 mesiacov. Henricha v sobotu posudzoval pán Martin Kabina z Českej republiky. Ten mu napísal pekný posudok, dal CAGCIB, BIV a zavolal si ho aj do výberu na nomináciu do BIS. Diamond posudzoval pán Erik Reijers z Českej republiky, ktorému sa naša mačička veľmi páčila, dal jej V1 a zavolal si ju do výberu na nomináciu do BIS. Sobota bola veľmi dlhá a vcelku únavná, nakoľko bolo prihlásených veľa mačiek. Nedeľa už bola pokojnejšia, pán Erik Reijers dostal tento krát na posúdenie Henricha, ktorý sa mu páčil, a tak od neho dostal ďalší CAGCIB a BIV. Okrem toho, že bola táto výstava úspešná pre nás, bola veľmi úspešná aj pre našich priateľov. Gratulujeme Henrichovej sestričke Harmony k získaniu BIS kastrátka kategórie III a rovnako aj mačičkám našich priateľov z chovateľských staníc Silver Legend a Bell Arden k výstavným úspechom.


 
04.02.2011 - Miláčikovia v nových domovoch
  Prišli nám prvé správičky a aj fotky od majiteľov našich mačiatok z vrhu „C“. Všetci sa majú vynikajúco, už si na nový domov zvykli a robia novým novým majiteľom veľkú radosť. Chilli si už doma omotal všetkých okolo pacičky a podľa slov jeho majiteľky pekne papká, vrní a rád pri všetkom asistuje. Charlie sa vraj zas necháva nosiť na rukách ako malé bábatko a spinká v posteli s majiteľkou Andrejkou, no a veľkú radosť má z miláčikov aj majiteľka Caspera a Clementinky, ktorí keďže zostali spolu, tak im nebolo až tak smutno ako ostatným súrodencom, keď prišli do nového domova.
Všetkým veľmi pekne ďakujem za správy aj pekné fotky a najmä za lásku a starostlivosť, ktorú miláčikom venujú

 
27.01.2011 - Domov si hľadá už len jedno mačiatko – mačičika Camillka
  Jedno za druhým nám z domu postupne ochádzajú do svojich nových domovov naše mačiatka. Po Chillim je už vo svojom novom domove aj Charlie a v piatok sa sťahujú Casper a Clementina. Na svoju novú rodinku ešte čaká naša Camillka.

 

 
20.01.2011 - Aj Charlie už je v novej rodinke, pre Camillku tú správnu ešte hľadáme...
  Včera som do novej rodinky odviezla nášho fešáka Charlieho. Po prvej prespinkanej noci v novom domove už netrpezlivo čakám na prvé správy od jeho novej majiteľky Andrejky. Teší ma, že som preňho vybrala práve túto milú osôbku. Viem, že sa miláčik u nej bude mať kráľovsky. Prajem obom im veeeľa krásnych spoločných zážitkov.
Na svoju novú rodinku ešte čaká naša nežná, jemná kvetinka Camillka.

 
11.01.2011 - Chilli je už v novej rodinke
  Už nadišiel ten čas a naše mačiatka už postupne začínajú odchádzať do svojich nových rodiniek. V nedeľu ako prvý odcestoval Chilli. Býva s Katkou a jej rodinkou v Lučenci. Mojej nesmierne ukecanej pusinke prajem dlhý, šťastný a spokojný život rozmaznávaného kocúrika a Katke a jej rodinke veľa radosti z mačacej spoločnosti . Pridali sme posledné fotky kompletnej mačiatkovskej zostavy u nás doma.
 
21.12.2010 - Drobci majú 10 týždňov
  Čas neúprosne letí a naši maličkí sa pomaličky chystajú na druhé očkovanie a odchod do nových rodiniek. Za drobcami nám všetkým bude veľmi smutno, dokonca aj tetuška Diamond veľmi rýchlo „zapadla“ do mačiatkovskej svorky a tvorí s ňou nerozlučnú „dvojku“.
Vianoce a Silvester však ešte všetci strávia s nami, takže tohtoročné sviatky budú určite šťastné aj veselé. Doplnili sme aktuálne fotky.

 
17.12.2010 - Bella bola nominovaná do BIS!
  Naša Bella Bellissima sa 4.12.2010 zúčastnila na výstave vo švajčiarskom meste Zuchwil. Súťažila ešte v triede mačiatok 6-9 mesiacov, od posudzovateľky p. M. Říhovej dostala krásny posudok a nomináciu do BIS. Bellinka a Sandra, gratulujeme Vám! Sme na našu princezničku právom veľmi hrdí.
 
14.12.2010 - Mačiatka majú 9 týždňov...
  ...a rastú nám pre radosť a do krásy. Majú už za sebou aj prvé očkovanie, ktoré zvládli na výbornú a takmer všetci aj nových vynikajúcich budúcich majiteľov, ktorí sa ich už nevedia dočkať.
Pridali sme ich aktuálne fotky.
 
12.12.2010 - Nové správy od Bruna a Bilba!!!!
  Tešíme sa správam a fotkám od majiteľov našich dvoch odchovaných kocúrikov z vrhu B, Bilba a Bruna. Obaja sa majú fajn, sú z nich už statní kocúri. Brunka síce trochu viac trápi výmena zúbkov, ale sa môže tešiť spoločnosti novej kamarátky burmilky menom Mia. No a Bilbuško už dobieha vzrastom svojho staršieho kamaráta Thomasa.


...a ešte pre porovnanie - jedna spomieková na malého Bilbuška, keď si ho Deniska s Peťom priviezli domov a s Thomasom pri hrách teraz:
 
07.12.2010 - Nové fotky C-éčok!!!!
  Naše mačiatka z vrhu C už majú 8 týždňov. Pri tejto príležitosti sme si opäť raz spravili malé fotenie a prinášame aktuálne fotky. Drobci o pár dní absolvujú svoje druhé odčervenie a o týždeň na to aj prvé očkovanie. Niektorých mačiatok sa už ich noví majitelia nevedia dočkať, pre niektorých tých správnych otváračov konzervičiek ešte hľadáme.

Nový domov ešte hľadajú dvaja kocúrikovia – Charlie a Chilli
 
30.11.2010 - MVM Nitra
  V nedeľu 28.novembra 2010 sme sa s Diamond zúčastnili MVM mačiek v Nitre. Súťažili sme v triede mačiatok 3-6 mesiacov. Od pani posudzovateľky Donately Mastrangelo sme dostali krásny posudok a zavolala si nás aj do výberu do BIS. Diamond svoju výstavnú premiéru zvládla na výbornú, sme na ňu právom hrdí.
 
30.11.2010 - Drobci už majú 7 týždňov...
  ...a sú z nich už veľké a šikovné mačiatka, ktoré radi papkajú, spinkajú, šantia a nechajú sa muchlať. Majú už za sebou aj prvé odčervenie. Aktuálne fotky sme pridali do sekcie „mačiatka“. Niektorí drobci ešte hľadajú tú správnu rodinku, kam sa môžu hneď začiatkom nového roka odsťahovať.
 
22.11.2010 - Výlet do Birminghamu
  V piatok 19.11.2010 sme sa vydali so Zuzkou Huňadyovou na „mačací“ výlet do anglického Birminghamu. Okrem toho, že sa tam konala sa tam výstava mačiek, cieľom našej cesty bolo vyzdvihnutie malého anglického gentlemana, ktorým je (teraz už ZuzkinJ) Windymeadows Teddy Edward , prekrásny kocúrik s čokoládovými odznakmi s kresbou. Napriek tomu, že sa nám trošku skomplikovala doprava, Edíka sme štastne v nedeľu dopravili domov.
 
18.11.2010 - Piaty týždeň našich mačiatok
  Za tento týždeň sa z našich dojčených miminiek stali malí mäsožravci. Mäsko papkajú s takou chuťou, že sa nestíhame diviť kam to z misky všetko mizne. Ani nemusíme striehnuť na Elišku, aby im nevyjedala z misiek, lebo po pár sekundách už nemá čo. Mačací záchodík používajú naši drobci už absolútne bez problémov. Prinášame aktuálne fotky.
 
8.11.2010 - C-čka majú 4 týždne
  Ubehol ďalší týždeň a my opäť prinášame aktuálne fotky našej mačacej omladiny. Rastie nám veru do krásy! Však posúďte sami.
 
 
2.11.2010 - Mačiatka majú tri týždne
  Ďalší týždeň ubehol ako voda. Z našich drobcov sa za ten čas vykľuli veľmi živé a zvedavé mačiatka, ktoré už vedia načo slúžia nožičky. Z chlapcov nám rastú guľatučkí, tučnučkí medvedíkovia a z dievčat veľmi nežné mačičky. Prinášame ich aktuálne fotky, aj keď sa im fotenie tento krát príliš nepáčilo. Ale nevadí, oni sú krásni aj keď kričia :)
 
 
24.10.2010 - Naše mačiatka majú dva týždne
  Už sú to dva týždne, odkedy prišli na svet naše druhé mačiatka. Pekne papajú a spinkajú a rastú zo dňa na deň. Na roztrasených nôžkach sa pomaličky snažia tmoliť po peliešku a už takmer všetci otvorili očká. Začínajú sa im črtať už aj farby kožúškov. Zdá sa, že si naše mačiatka podelili medzi sebou spravodlivo všetky farbičky, ktoré boli geneticky možné, s kresbou, či bez nej. Vybrali sme pre ne aj mená. Chlapci sa volajú Casper, Charlie a Chilli a dievčatám sme vybrali mená Camilla a Clemetina.
Prinášame ich aktuálne fotky.
 
 
13.10.2010 - Hurááááá, máme mačiatka!!!!
  Vo vypočítanom termíne, presne ako švajčiarske hodinky, nám naša Elli porodila svoje druhé mačiatka. Na svet sa vypýtali najskôr traja kocúrikovia, ktorí sa narodili v priebehu hodinky. Bolo jasné, že v brušku sa ešte jedno mačiatko hýbe, tak sme čakali. Po dvojhodinovej pauze prišlo na svet mačička, čomu sme sa veľmi potešili, že v tej čisto chlapskej bande bude aj ženský element. No a na naše prekvapenie Eliška po pol hodinke porodila ešte jedno dievčatko. Máme teda 3 kocúrikov a 2 mačičky. Viac informácií prinesieme neskôr, teraz prikladáme fotky našej šikovnej a starostlivej maminy a jej detičiek.
 
06.10.2010 - Máme novú posilu!!!!!
  Našu chovateľkú základňu sme rozšírili o úžasnú colorpoint mačičku Diamond Dust z CHS Blue Generation z Rakúska. Tak ako sa k nám ostatné naše mačičky dostali akosi „neplánovane“, tak aj malá Diamond nám akoby spadla z neba. Len som sa začala pohrávať s myšlienkou, žeby bolo ideálne mať pre Henriška ešte jednu partnerku v mojej vytúženej modrej farbe s odznakmi, hneď mi jedno takéto mačiatko padlo do oka a bolo rozhodnuté. Diamond okrem toho, že je prekásna typová mačička po vynikajúcich rodičoch, tvorí navyše s Henrichom ideálny pár, ktorý nám v budúcnosti dá mačiatka vo všetkých možných farbách od sealovej po lilavú. Čo nás však teší ešte viac je to, že si títo dvaja okamžite padli do oka a tvoria nerozlučnú dvojicu.
 
01.10.2010 - Náš odchov - Bella Bellissima
  Nesmierne ma tešia milé správy a fotky našich odchovancov od ich nových majiteľov. Tentokrát nám nádherné fotky od profesionálnej fotografky poslal zo Švajčiarska majiteľka našej Belinky. Stáva sa z nej naozaj veľká krásavica, ktorá má za sebou už aj úspešnú výstavnú premiéru, kde získala svoj prvý CAC. Belle gratulujeme a Sandre ďakujeme za fotky a starostlivosť o našu krásavicu!

 
3.9.2010 - Správičky z nového domova
  Podľa správ, ktoré mi pravidelne prichádzajú od nových majiteľov našich mačiatok sa všetci majú veľmi dobre, pekne papkajú a rastú ako z vody. Všetkým za starostlivosť o našich drobcov veľmi pekne ďakujem. Baby Elli zvládla let do Francúzska výborne a po príchode do nového domova si so svojím budúcim ženíchom okamžite padli do oka a je z nich nerozlučná dvojka. Prinášame aj zopár fotiek princezničky v novom domove.

 
30.8.2010 - ...a náš dom je bez mačiatok....
  Minulú sobotu od nás odišlo naše posledné mačiatko – moja najväčšia obľúbenkyňa – Baby Elli.
S jej novou majiteľkou Béatrice sme, žiaľ, strávili len spoločnú hodinku na viedenskom letisku. Pôvodný plán bol, že Beatrice strávi u nás celý deň, ale letecká spoločnosť naše plány zmenila. No nie vždy všetko vyjde tak, ako si to človek naplánuje... Za hodinku, ktorú sme mali, sme si toho však aj tak stihli povedať veľa.
Naša princeznička bude pôsobiť v CHS British Du Tao vo Francúzsku.

 
26.08.2010 - Z našej Bellinky je už Švajčiarka
  Minulú sobotu od nás do nového domova vo Švajčiarsku odcestovala naša Bellinka. Túto sobotu si nový majitelia prídu aj pre Baby Elli. Nedalo mi preto neurobiť si jednu spomienkovú fotečku s mojimi dievčatkami, kým sú ešte obidve doma.
Podľa posledných správ si Bellinka vďaka svojej nekonfliktnej a odvážnej povahe na nové prostredie rýchlo zvykla a nerobí jej problémy ani zoznamovanie sa s pôvodným mačacím osadenstvom domu. To ako Bellinka rastie a ako sa jej darí môžete sledovať na stránkach CHS von Engelburg, kde naša Bella žije. Prajeme jej dlhý, spokojný a šťastný mačací život a nech sa tam rýchlo naučí po nemecky :).
 
16.08.2010 - Koncom augusta sa naša mačacia rodinka rozrastie....
  Nasťahuje sa k nám prekrásna modrá point mačička menom Diamond Dust. Už sa na ňu neskutočne tešíme.

 
14.08.2010 - Správy o našom Bruníkovi
  Podľa pravidelných správ od novej majiteľky Brunka, Zuzky, sa má náš chlapček veľmi dobre a ako vidno z fotiek, rastie do krásy. Výborne zapadol do detského kolektívu, rád robí spoločníka pri čítaní a vraj musí mať v gémoch aj nejaké tie psie, lebo ho veeeľmi zaujímajú papuče :)

 
12.08.2010 - Elli a Henrich sú PKD negatívni
  Máme výsledky genetických testov - obaja naši miláčikovia majú potvrdené, že sú PKD negatívni.
 
20.07.2010 - Naši chlapci-Brunko a Bilbuško sa už odsťahovali do nových domovov
  Tento víkend sa už do nových rodiniek odsťahovali Bilbuško a Brunko.
Bilbo neurobil hanbu svojmu menu a ako prvý sa odvážne nechal odviesť k novej rodinke. Tam ho už netrpezlivo čakal jeho nový mačací kamarát, modrý britský kocúrik Thomas. Chlapci sa okamžite skamarátili a podľa posledných správ už začínajú spoločne robiť neplechu. Jeho novým majiteľom-Deniske a Peťovi sa chceme poďakovať za okamžité správičky a fotky a zaželať im veľa, veľa radosti z nášho Bilbuška a Bilbovi prajeme dlhý a spokojný mačací život.

Brunko je už tiež u svojej novej rodinky. Nečakal ho v nej síce mačací kamarát, ale hneď traja noví kamaráti- Matúško, Paulínka a Nelka, s ktorými môže šantiť a robiť neplechy tak, ako u nás doma s Filipkom, s ktorým boli veľmi dobrí kamoši a ktorému je teraz za našim Brunískom veľmi smutno. Vieme ale , že sme ho zverili do dobrých a starostlivých rúk a dúfame, že Zuzke a jej milej rodinke prinesie toľko radosti, ako prinášajú denno-denne naše mačičky nám. A Brunkovi prajeme nech je spokojný a šťastný, nech má vždy plné bruško a nablízku kamarátov, ktorí ho pohladia.
 
20.07.2010 - Po dlhšom čase opäť aktualizujeme.....
  V poslednom čase sa u nás toho toľko dialo, že nebolo času opisovať všetko aj na stránkach. Bolo potrebné naše mačiatka naočkovať a očkovanie po troch týždňoch zopakovať, 3 krát odčerviť, zažiadať o rodokmene a keďže sa naše dievčatá sťahujú do zahraničia, potrebovali sme stihnúť aj testy PKD a HCM, aby sme mali my a aj všetci, čo našim mačiatkam poskytnú láskyplný domov záruku, že je všetko v poriadku a naše mačičky sú zdravé. Henrich a Elli majú za sebou už vyšetrenie na HCM, ktoré sme absolvovali 12.7.2010. Výsledok vyšetrenia je pre obidvoch negatívny. Na výsledky PKD testov ešte čakáme. 
S Bellou a Baby Elli nás ešte dva týždne čaká očkovanie proti besnote a čipovanie.
 
10.06.2010 - Výlet na záhradu
  Keďže sme mali nááádherné počasíčko, urobili sme si s mačiatkami výlet na záhradu. Malých objaviteľov výlet celkom unavil, ale užili sme si ho všetci - dvojnožci aj štvornožci..
 
10.06.2010 - Náš šiesty týždeň
  Naše malé biele guličky už majú za sebou šiesty týždeň. Prinášame ich aktuálne fotečky. Hľadáme ešte nový domov pre Bellinku. Je to naše jediné mačiatko vo vrhu s kresbou a je to veľmi šikovné a temperamentné dievčatko.
 
02.06.2010 - Máme už 5 týždňov
  Naše malé guličky sa nám zväčšujú a poskakujú stále viac a viac. Okrem maminkinho mliečka už papkajú všetko možné – hovädzie mäsko, konzervičky pre bábätká, varenú kuracinu, granulky a koštujú aj probiotický jogurt, ktorý ľúbi naša Eliška.
V tomto veku sú neskutočne rozkošné, však posúďte sami.
 
24.05.2010 - Ďalší týždeň je úspešne za nami
  Naši miláčikovia majú 4 týždne a už sú z nich také „ozajstné“ mačiatka. Už toľko nespinkajú, väčšinu dňa trávia spoločnými hrami.
 
17.05.2010 - A sú za nami tri týždne
  Čas letí tak neuveriteľne rýchlo a naše mačiatka už majú za sebou tretí týždeň života. Rastú a a vyvíjajú sa nám pred očami zo dňa na deň. Z malých pokojných miminiek sa postupne stávajú všetečné mačiatka, ktoré sa začínajú hrať, lozia a kedy-tedy už aj vystrčia hlavu z peliešku. Trošku sme sa fotili. Bella si fotenie vyslovene užívala a pózovala ako modelka. Zato Baby Elli sa fotenie vôbec nepáčilo, a tak máme zopár záberov veeeeeeľmi nahnevaného mačiatka :)
 
12.05.2010 - Naše miminká už majú dva týždne
  Našim detičkám sa už pomaličky začínajú otvárať očká, vyfarbovať ušká a už sa nám začínajú tmoliť po pôrodničke. Urobili sme už aj prvý odhad farbičiek aké mám na mačiatkach príroda nadelila, tak uvidíme, či bol správny a či sa drobci časom neprefarbia
Prinášame fotky našich dvojtýždňových ratolestí.
 
03.05.2010 - Naše mačiatka už majú za sebou svoj prvý týždeň
  Ako sme sľúbili, prinášame informácie o našich mačiatkach. Narodili sa v nedeľu 25.4. popoludní. Napriek tomu, že to bol Eliškin prvý pôrod, všetko zvládla takmer sama na jednotku. Na svet priviedla postupne dvoch kocúrikov a dve mačičky. Keďže sme minulý rok odchovali prvé mačiatko - domácu mačičku Alicu, rozhodli sme sa, že náš prvý vrh britských mačiatok bude na písmeno B. Dovoľte mi teda zoznámiť Vás s kocúrikom, ktorý dostal meno Bilbo the Brave, akože Bilbo Odvážny, pretože sa odvážne narodil ako prvý, s mačiatkom, ktoré sa narodilo v poradí druhé, len 10 minút za svojim bračekom-s Bellou Bellissimou, ktorá je zatiaľ zo všetkých mačiatok najsvetlejšia, s našou maličkou Baby Elli, ktorá je nesmierne rozkošná a od narodenia najsilnejšie kričala a s posledným kocúrikom, ktorému sme dali meno Bruno Bitter Chocolate, lebo ako sa zdá, bude čokoládkový, čo naznačujú jeho najtmavšie ušká zo všetkých našich mačiatok.
 
28.04.2010 - Máme mačiatka
  25.4.2010 sa našej Eliške narodili prvé mačiatka. Viac info a prvé fotky čoskoro.
 
06.04.2010 - Eliškine brušenko sa utešene zaguľacuje....
  Do príchodu mačiatok na tento svet nám zostávajú necelé tri týždne. Už sa na drobčekov veľmi tešíme.
 
15.03.2010 - ...a sme oficiálne chovateľskou stanicou!
  Tak to už máme čierne na bielom - môžeme sa hrdiť vlastnou chovateľskou stanicou, ktorá bola dňa 9.3.2010 zaregistrovaná do ústredného zoznamu chovateľských staníc mačiek všetkých plemien pod registračným číslom 720/2010 a ktorá nesie názov Joy of Life, SK. Keďže nám naše mačičky vnášajú do života zatiaľ len samú radosť, naša chovateľská stanica sa asi ani nemohla volať inak. Dúfame, že už čoskoro budeme môcť preniesť takúto radosť v podobe nami odchovaných zdravých a prítulných mačiatok aj do iných rodín.
  

© DD Design

NAJ.sk